22 Şubat 2015 Pazar

OYUN KUTUSU- DIY

Bugün evde 2 dakikada yaptığım, ancak Mia'nın saatlerdir gelip gidip oyalandığı bir oyuncak fikrini paylaşmak istiyorum.
Gerekli malzeme sadece az yüksekliği olan bildiğimiz boş kare kutu..
ve maket bıçağı..


Resimde görüleceği üzeri son derece özensiz çizdiğim şekillerle maket bıçağıyla kutunun üzerine ancak patisinin girebileceği şekilde delikler açtım, ve o deliklerin içerisine ilgisini çeken pinpon topunu yada süslü toplarımızı yerleştirdim. Topları çıkartmak için uğraştığı çaba, ve çıkardığında aldığı övgü sözleriyle şimdilik oldukça keyifli vakit geçiriyor kızımız..:)
(ben deneme yanılma yöntemine göre hareket ettim...Ya tutarsa diye :) Siz daha güzel şekillerle amacına daha uygun geliştirebilirsiniz..çünkü kesinlikle işe yaradı! )

Oyun evcil hayvanınızla kurduğunuz güçlü bir iletişimdir.

Sonuçta ona tırmanabileceği yüksek ağaçlar, peşinden kovalayacağı canlı fareler, oyun oynacağı geniş tehlikesiz kır bahçelerinde kelebekler veremiyoruz maalesef...
Birlikte yaşam alanını paylaştığımız canların, elimizden geldiğince içgüdülerini doyuracak, ihtiyaçlarını saptayacak, evde yaptığımız basit düzenekler ve kattığımız sevgiyle daha mutlu canlar olacağını düşünüyorum...
Eğer sizinde farklı önerileriniz varsa, paylaştıkça çoğalacağımıza inanıyorum..
Sevgiyle Kalın :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder