23 Şubat 2015 Pazartesi

EV YAPIMI TOP OLTASI -DIY


Çalışma yaparken Mia'nın odada deli gibi zıpladığını, av güdüsüyle hareket ettiğini gözlemlediğimde küçük bir sineğin peşine düştüğünü farkettim. Hatta içimden bu sineği beslesem keşke en doğal oyuncak diye geçirmedim değil :)))
Yine bu fikirle misina ipi gibi görünmeyen şeffaf bir iple küçük bir topu yada avlayacağı bir şeyi bağlamayı düşündüm..Evde o anda bulabileceğim tek malzeme diş ipiydi..tam görünmez değil ama iş görür mü denemek istedim. Rahat uyumak için evcil hayvanınızı yatmadan önce yormak gerektiğini herkes bilir..yormak için güzel keyifli yöntemlerden birini sunuyorum size...hem ışıktan yansıyan gölge hemde topun kendisi oldukça ilgisini çekti...Eğer dairesel hareketler yapıyorsanız dikkat edin başı dönmesin...arada sağ sol hareketlerle hem dinlenmesini sağlayın, hem şaşırtın :)

2 yorum:

  1. Sizden ilham alarak bende bir oyuncak yaptım bu akşam, Miskin oldukça heyecanlandı. Yakalamak için resmen havada taklalar attı. Ben misina yerine normal açık gri dikiş ipi kullandım, ucunada düz siyah saç lastiği bağladım, böylelikle lastik esnek olduğu için çeksede ip kopmadı, tabi ipin gerilimine dikkat ediyorum yinede çekiştirmeden yaklamasına müsade etmeden oynatıyorum. saatte bir 10 dk oynatıyorum, nefes nefese kalıyor, bakalım bu akşam uyku düzenimiz ne olacak =)

    YanıtlaSil
  2. yeni birşeyler denendiğinde onların heyecanı görülmeye değer değil mi ...düz siyah saç lastiği de harika fikir büyük sinek gibi :) umarım çok rahat bir gece olur ...yorgun kedi mutlu kedidir :) Testosteron araya girmezse tabii :)

    YanıtlaSil