7 Şubat 2015 Cumartesi

KEDİ TÜNELİ ÇÖZÜMLERİM

Evdeki kediniz için; sağdan soldan kedi tüneli diye birşey duydunuz, ve çok eğleneceğini, kendi kendine oyalanacağını düşündüğünüzden hemen soluğu petshopta aldınız..Çok hareketli bir kediniz varsa faydası olacağını düşünerek! Petshopta baktığınız muşambaya benzer çok kaliteli olmayan en ufak tünel fiyatı 60 TL. den başlıyor..Haliyle bu fiyat etiketini, adam bu ürüne yapıştırmaya utanır diye diye çıktınız dükkandan :)
Herhangi bir semt pazarında dolaşırken karşınıza katlanabilen oyuncak sepeti çıktı ...! hemen hemen aynı işlevİ görür bir hali var ve en önemlisi biraz pazarlıkla 7 TL :))) almaz mısınız? KAPARSINIZ!

veeeee.....


Size daha ilginç gelecek bir örnek..Arkadaşımın işyerinde depoda atılmak suretiyle bekleyen, aliminyum folyaya benzer bir malzeme ile kaplı , genelde dışardaki restaurant mutfaklarında dikkatimizi çeken ; şuan adını tam hatırlayamadığım ama benim kesinlikle kedi tüneli dediğim bir ürün :) içerisine pinpon topu atıp saatlerce oyalanmasını sağlayabiliyorum MİA'nın :) Takdir edersinizki adı pet olunca, kedi- köpek oyuncakları olması gerekenden daha fazla bir değerde satılıyor maalesef; petshoplardan örnek çalıp, birazda evcil hayvanınızın huyunu suyunu kaptığınızda ihtiyacı olan egzersizi, oyun zamanını kendi yaratıcılığınıza bırakıyorum..Sizlerinde böyle ev yapımı farklı fikirleriniz varsa paylaşalım :) Mesela Mia'ya aldığım catnipli oltalar onun için hiç cazip gelmedi..onun yerine basit bir ipe bağladığım zilli topa deliriyor.Zaten evdeki herşeyi her yeri oyun alanına çevirebilen bu minnaklar için sizinde farklı fikirlerinizi bekliyorum. Tünelimiz oyun bittiğinde salonda bu şekilde bekliyor..:) 

Bol patili günler...

4 yorum:

 1. Bu tünelleri denk getirebilirsem mutlaka alıp bende deneyeceğim, Miskin oyuncaklardan çok çabuk hevesini alıp sıkılan bir kedi , böyle değişikler gerekiyor kesinlikle ! Aluminyum olan aspiratör borusu gibi sankl, koçtaş yada bauhausta bulabilirim sanırsam, paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bu yüzden bende sıkıldığı oyuncağı ortadan kaldırıyorum...başka bir zaman tekrar keyifle oynuyor..ilk başlarda tüm oyuncakları elinin altındaydı hevesi çabuk geçiyordu. aldığım kitaplardan ve izlediğim programlardan da öğrendiğim birşey bu. Kitaplarıda paylaşacağım..yorumunuza çok sevindim. şu aralar ev yapımı tırmalama ağaçlarına, çadırlara merak saldım..çadırı yaptım ..topluca bir yayın yapmam gerekecek :) sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tünel meğerse ne kadar gerekli bir oyuncakmış , bilseydim bu kadar seveceğini ilk başta alırdım. Bizimki resmen çıldırdı favorisi oldu bir aydır , öneri için teşekkürler :)

   Sil
  2. işin güzel tarafı misafir geldiği zaman bütün oyuncakları içine tıkıp köşeye kaldırmak oluyor inanılmaz eşya topluyor :) çok sevindim..interaktif oyuncaklar arayışındayım :) aliexpress.com dan bir tane sipariş ettim geldiğinde ona da bakacağız artık, paylaşırım gözlemlerimi yine..çok çok patiliyoruz :)

   Sil