26 Şubat 2015 Perşembe

KEDİLER İÇİN REFLEKSOLOJİ Mi? - 1

Neden olmasın?

Eğer refleksoloji tanımını bir yerlerde duymuşsanız; bedenin farklı noktalarına bilinçli bir şekilde yapılan masaj, baskı uygulama metodu olduğunu ve sağlık açısından faydasını mutlaka biliyorsunuzdur. Herşey insanlar için tabi :) 
Peki hiç evinizde beslediğiniz evcil hayvanlara uygulamayı düşündünüz mü?
Ben düşündüm ve biraz araştırma yaptım. Türkçe kaynaklarda bulmam pek mümkün olmadı tabiki...Bu yazıda kedi ve köpeğinizin genel sağlığına destek olacak, stresini azaltacak bir yöntem bulacaksınız.
Öncelikle anatomileri, psikolojileri ve sahip oldukları enerji odaklarıyla  insanlara oldukça benzerlik gösteren hayvanların, insanlarda olduğu gibi, psikolojik- fizyolojik bir sıkıntı, istenmeyen rahatsızlıklara sebep verebiliyor. Konuşamadıklarından çoğumuz çaresiz kalabiliyoruz. :( 
Günümüzde kendi tükettiğimiz yiyecek içeceklerin doğal olması sorgulanırken, hayvanların bu noktada doğal olmayana, kimyasallara ve toksinlere toleranslarının daha düşük olduğu bilinmekte! Yani market raflarından tutun, Ülkemizde bilinir ve iyi markalar diye bilinçaltımıza yerleştirdiğimiz ürünlerin çoğu fazlasıyla kimyasal içermekte. Evcil hayvanlarımzla ilgili mama seçimlerini daha sonra ayrıntılı bir şekilde yazmayı umuyorum.
Ayrıca stres faktörüde evcil hayvanların bizim kadar toleransının yüksek olmadığı bir etken.
Terkedilen bir köpeğin intihar etmek istemesi, var olan düzenini değiştirdiğiniz bir kedinin tepki olarak uygunsuz davranışlar belirlemesi bunlara örnek olabilir...
Bizler elimizden geldiğince en doğalını en iyisini onlar için istiyoruz.
Bazen bilinçsiz zararlar verdiğimizde olabiliyor. Bu noktada hem kendim hem sizler için küçük bir araştırma yaptım. 
Refleksoloji insanlar üzerinde uygulandığında, el,ayak ve yüz bölgelerinde,bedenimizdeki organların temsili noktalarına masaj yada baskı uygulanarak yapılan bir pratiktir. Bilinçli bir şekilde yapılan bu yöntemle enerji kanallarının açıldığını, ağrıların büyük ölçüde azaldığını söylemek mümkün.
Aynı şeyi anatomisi bizlerle aynı olan evcil hayvanlar için düşünüldüğünde , inanılmaz sonuçlar elde edebileceğimiz bu kaynakta açıkça belirtiliyor.  
Ben Kitabı okuyan kişilerin yorumlarından edindiğim bilgileri sizinle paylaşıyorum ancak amazon.com dan siparişimi verdim bile ! :)
Resimde de görüldüğü üzere patideki noktaların herbiri ilişkilendirildiği organla birlikte yer alıyor. Bu tabloyu blogumdaki okuma odasında var olan , 87 sayfalık,  Hayvanlar için Doğal ilaçlar adıyla yer alan kitaptan aldım. Ancak bu başucu kitabı çok detaylı bilgi vermemekle birlikte farklı konulara genel bir bakış açısı sunuyor ve  merak ettiğiniz konuları kendiniz araştırmanız gerekiyor.  
Yüz, kulak ve patilere yapılan bu yöntemde, yüzden başlanması gerektiği, sonra kulaklar ve sonra patilere geçilmesi gerektiği ile ilgili bir bilgi var. 
Yüz, kulak ve pati masajı yapmak adına pratikler ve detaylı bilgilendirmelere devam edeceğim...ilgilenenler için.
sağlıkla mutlu kalın :) 


1 yorum:

  1. Çok ilginç bir konu gerçekten, heyecanla bekliyorum yeni yazılarını ..

    YanıtlaSil