5 Mart 2015 Perşembe

KEDİLER İÇİN REFLEKSOLOJİ-3

Umarım Refleksolojiye benim gibi merak salıp evdeki evcil hayvanlarınıza uygulamaya başlamışssınızdır! :)
Ben bu bilgileri edindiğimden bu yana Mia ile denemelere başladım...Mia, kucakta oturmayı çok seven, sevilmekten ve okşanmaktan çok hoşlanan bir kedi değil, 'oyuncu 'kategorisinde yer alabilir kesinlikle! canı istediği zaman kendisini sevdirir, biz okşamak istediğimizde gönlü varsa evet izin verebilir, ancak yoksa güzel bir pati yiyebiliriz...:) Oyuna hiçbir zaman hayır demez! onun bu oyun merakıyla zaten ev yapımı oyuncakları geliştireceğime inanıyorum! Hal böyle olunca her istediğimde gel sana masaj yapacağım, bak yeni şeyler öğrendim, refleks bölgelerini keşfe çıkalım bak çok işe yarayacak diyemiyorum tabiki :) burada da belirtildiği gibi , yapılması gerekenlerin ilk aşaması rahat ve dingin olmasını beklemek oluyor! Eğer sizin kucağı seven, okşanmaya bayılan kedileriniz varsa işiniz çok daha kolay!Ancak Mia gibi hareketli ve oyuncu bir kediniz varsa, uygun ortamı yakaladığınızda ve evet bu bölgelere masaj yaptığınızda farkı hemen hissetmeniz daha kolay! Çünkü en fazla 5 dakika kucağıma alabildiğim kedim yarım saat kucağımdan inmedi,gevşedi, kollarım koptu diyebilirim :) 
Yukarıda http://www.tallgrasspublishers.com/  sitesinden aldığım, ayrı bir grafik var bu grafikte akapunktur noktalarının çizelgesini görebilirsiniz.
Bu bilgileri birleştirdiğinizde bu bir kaç tavsiyenin, dostunuzun iyiliği için okşama anlarını kolaylıkla tedavi seanslarına dönüştürebileceğinizi söyleyebilirim. Umarım denildiği ve bahsedildiği üzere çok sayıda sağlık sorununu önlemeye yardımcı olur.
Kulak kepçesinin uyarılması çok önemli; Çünkü bilindiği üzere, kedinin kulaklarınde vucudun dengesini ve temel düzeni sağlayan tüyler ve refleks noktaları var. Ben Mia üzerinde tek tek bu noktaları bulmakta zorlandığımdan, bu video daki gibi  genel masajı tercih ettim.
İlk başta şaşkındı ama sonrasında mest oldu diyebilirim. Bu uygulamalar esnasında evcil hayvanınızın okşanmayı sevsin sevmesin, rahatladığını, tüm kaslarının gevşediğini ve en ufak tıkırtıya dahi duyarsız, kendisini tamamen güvenli hissedip size bıraktığını göreceksiniz.
Bir anda işin ehli olmuyoruz tabiki! uygulaya uygulaya bu temel tekniklere hakim olmayı öğreneceğiz diye düşünüyorum. 
Umarım refleksoloji-akapunktur noktaları sizler ve küçük dostlarınız için faydalı, güzel bir konu olmuştur. Yeni ve farklı şeyler öğrendiğimde tabiki burada paylaşıyor olacağım. 
Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder